2014 m. kovo mėn.
« Vas   Bal »

Monthly Archives: kovo 2014

Susitikimas su Zofija Venckevič

Kovo 24 dieną Versekos mokykloje-daugiafunkciame centre vyko susitikimas su buvusia Eišiškių muzikos mokyklos mokytoja Zofija Venckevič, kuri buvo gerai pažįstama su liaudies dailininke Ana Krepštul. Ponia Zofija žavisi jos talentu ir noriai dalinasi savo atsiminimais ir įspūdžiais apieją.

Gerbiama Zofija Venckevič labai nuoširdžiai papasakojo mokyklos moksleiviams, darbuotojams ir vietinei bendruomenei apie nelengvą dailininkes gyvenimą. Naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis parodė mums įspūdingas gėles, peizažus, portretus, sakralinius paveikslus nutapytus jos nuvargusia ranka. Susitikimas buvo labai nuoširdus, priartino mus prie tikro žmogaus likimo, parodė jo dvasinę jėgą, paskatino mus žavėtis tokiu žmogumi, kokiu buvo Ana Krepštul.

Parengė mokytoja Kazimira Černiavskaja

„Lietuvos valstiečių tarpukario amatai“

Integruotas istorijos-technologijos užsiėmimas „Lietuvos valstiečių tarpukario amatai“

Kovo 17 dieną Versekos mokykloje – daugiafunkciame centre 5 – 8 klasių mokiniai dalyvavo integruotoje istorijos-technologijos pamokoje“ Lietuvos valstiečių tarpukario amatai“. Užsiėmimas vyko mokyklos kaimo muziejuje. Pamokos tikslai – susipažindinti moksleivius su valstiečių gyvenimų tarpukario laikotarpyje, su jų užsiėmimais, darbo įrankiais, maisto paruošimo technologijomis.

Pamokos eigoje moksleiviai pabandė pagaminti naminį sviestą ir sūrį naudojant senovines įrankius ir technologijas.

Pamoka patiko visiems dalyviams, bet pati maloniausia buvo pamokos pabaiga, nes visi paragavo skanų naminį sūrį ir sviestą su juoda duona ir druska.

Parengė istorijos mokytoja Kazimira Černiavskaja.

Rankdarbių kūrėjos ir mokinių susitikimas

Trečiadienį kovo 5d. mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje, kurią vedė ne tik technologijų mokytoja, bet ir mokinių mama Liudmila Jasovič. Pagrindinis šio renginio tikslas – supažindinti mokinius su amatais ir pažintis su mūsų regionų tradicijomis. Ponia Liudmila parodė mokiniams savo darbus išsiuvinėtus kryželiu ir išmokė vaikus pirmų siuvinėjimo žingsnių.

Parengė Technologijų mokytoja Zofija Švabovič.

Nepriklausomybės atgavimo metinės

Kovo 12 dieną, Versekos mokykloje – daugiafunkciame centre mes, drauge su visa Lietuva minėjome Nepriklausomybės atgavimo metines. Šia proga mokykloje įvyko koncertas, kuriame dalyvavo mokytojai ir visi mokyklos mokiniai. Projekto tikslai buvo supažindinti mokinius su laisvės samprata ir svarba Lietuvos istorijoje, skatinti mąstyti apie laisvės svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime. Visgi bene svarbiausias koncerto tikslas buvo paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo  metines drauge su visa mokyklos bendruomene. Iškilmingai buvo giedamas Lietuvos himnas ir pristatytas 1990 metų kovo 11 pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktas, kuriuo visam pasauliui paskelbė, kad Lietuva vėl tampa nepriklausoma ir savarankiška valstybe.  Šventės pabaigoje skambėjo vaikų atliktas muzikinis kūrinys „Viešpaties Lelija“, kurio metu direktorės paraginti visi susikibo rankomis ir siūbavo.

Užgavėnės

Šių metų kovo 3 dieną Versekos mokyklos – daugiafunkcio cetro aikštėje kaimo bendruomenė susirinko švęsti Užgavėnių, kurios vyko laikantis visų tradicijų ir papročių. Žmonės atėjo pasilinksminti prieš Didžiąją gavėnią, atsipalaiduoti, padainuoti, pašokti visi kartu ir bent šią dieną pamiršti visus rūpesčius. Atvykusius į šventę svečius pasitiko Versekos mokyklos  –  daugiafunkcio centro direktorė Mirena Garackevič. Taip pat turėjome garbės susitikti su Versekos kaimo seniūnaičiu G. Bovgiro.

Užgavėnės žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Todėl ir mūsų šventėje nepristigo joms  būdingų šokių, dainų, visokiausių žaidimų, ir aišku, persirengėlių. Pagrindiniai šventės veikėjai Lašininis ir Kanapinis, čigonai ir ožka linksmino susiburusius svečius.

Taip pat šią dieną buvo surengta  Kaziuko mugė, kurioje talentingi kaimo gyventojai galėjo pademonstruoti savo rankdarbius, o visi norintys galėjo ir jų įsigyti. Tikima, kad jei per Užgavėnes gerai ir sočiai valgysi, būsi sotus ir stiprus visus metus. Tad ir čia dalyviai turėjo progą paragauti tradicinių patiekalų. Jie buvo vaišinami blynais, spurgomis ir kitais patiekalais.

Šventę užbaigė Morės deginimas. Taip žmonės atsisveikino su žiema ir pasitiko pavasarį. Linksmas būrys šokdamas aplink degančią Morę  tarė žiemai „Iki pasimatymo kitais metais“.