Archyvai

2021 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Kov    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Facebook

Galerija

Lietuvių

Aktyvus ir saugus laisvalaikio leidimas.

Sveikos gyvensenos propagavimas jaunimo tarpe. Paskaitos jaunimui apie žmogaus sveikatos išsaugojimą ir stiprinimą, sveiką mitybą, žalingų įpročių prevenciją.

Jaunimo fizinio aktyvumo skatinimas. Šiaurietiško ėjimo užsiėmimai.

Naujos veiklos jaunimui organizavimas „Kino klubas 2018“

Teminių susitikimų su jaunimu organizavimas: karaokė dainų vakaras, filmo peržiūra, aktyvaus poilsio propagavimas – judrieji žaidimai. Susitikimus veda Ana Prontkelevič, neformaliojo švietimo ir kultūrinių renginių organizatorė.

2017 m. birželio mėnesį Šalčininkų r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Janina Alkovska ir visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Justyna Vojevodskaja vedė užsiėmimus su jaunimu „Priklausomybės prevencija“. Specialistės įdomiai, suprantamai, kiekvienam prieinamai papasakojo apie alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimą ir pasekmes. Kartu su jaunimu parengtos inscenizacijos metu, kiekvienas galėjo įsivaizduoti, parodyti ir įvertinti alkoholį, tabaką ir kitų psichiką veikiančių medžiagų įtaką vartojančiam ir jo šeimos nariams bei aplinkiniams.

Integracinis susitikimas jaunimui „Draugystės sūkuryje“, kurį vedė neformaliojo švietimo ir kultūrinių renginių organizatorė Ana Prontkelevič. Susitikimo tikslas – sudaryti sąlygas kaimo vietovės jaunimui aktyviai dalyvauti integracinėje veikloje, sprendžiant jaunimo problemas. Susitikimo metu stengtasi padėti kiekvienam ugdyti poreikį ir atsakomybę užmegzti ryšius su nepažįstamais.

Šalčininkų r. Versekos mokyklos – daugiafunkcio centro partnerė Kalesninkų seniūnijos socialinė darbuotoja Ana Palevič supažindino jaunimą su mūsų seniūnijos ir rajono jaunimo socialinėmis problemomis. Su jaunimu buvo aptarinėjamos seniūnijos socialinės problemos, ieškota būdų, kaip jas mažinti.

2017 m. gegužės mėnesį Versekos mokykloje – daugiafunciame centre vyko paskaita jaunimui „Kodėl svarbu pažinti save?“, kurią vedė Šalčininkų r. Kalesninkų L. Narbuto gimnazijos socialinė pedagogė Gitana Šablinskaja. Paskaitos metu, po teorinės dalies, jaunimas atliko įvairias praktines savęs pažinimo užduotis.

2015.10.16

Neformali jaunimo grupė „ Jaunimas Versekos ateičiai“  tęsia  savo veiklą.

Šių metų spalio 16 d. Versekos mokykloje – daugiafunkciame centre įvyko  jaunimo susitikimas, kuriuo metu buvo aptartas grupės veiklos planas 2015-2016 metams.

Jaunimo grupė pradėjo  ruoštis konkursui Šalčininkų Rajono Savivaldybės Jaunimo Reikalų Tarybos logotipui sukurti.

Grupės pirmininkė: Mažena Latvis

2015.06.19

Šių metų birželio 16-18 dienomis, Liškiavos mokykloje-  daugiafunkciame centre įvyko trečioji projekto „Būkime kartu“ dalis. Štai keletą akimirkų …

2015,06

Laikas gaišina grožybę,bet siprina dorybę

Nuo  2015 m. gegužės  mėnesio Versekos mokykloje – daugiafunkciame centre  jaunimo grupė ,,Jaunimas Versekos ateičiai“, bendradarbiaujant su Versekos krašto asocijacija, vykdė  projektą „Laikas gaišina grožybę,bet siprina dorybę“. Projektas finansuojamas Šalčininkų rajono savivaldybės jaunimo programos lėšomis.

Pagrindinis projekto tikslas yra: skatinti jaunimo bendrameniškumą, gerinti jų savijautą socialinėje aplinkoje, padėti jaunimui integruotis visuomenėje ugdant jų iniciatyvumo ir kūrybiškumo įgūdžius.

2014 m. vasario 20 d. Versekos mokykloje – daugiafunkciame centre buvo įkurta neformali jaunimo grupė „Jaunimas Versekos Ateičiai“.  Jos tikslas buvo suburti jaunimą  į vieną bendruomenę, taip pat suteikti sąlygas plėsti savo įgūdžius  bei pomėgius.

Vykdant  šitą projektą buvo  suteikta galimybė visam kaimo jaunimui  laisvai įgyvendinti savo   idėjas , mokytis kūrybiškai mąstyti, planuoti, vadovauti, spręsti problemas, domėtis supančia aplinka  ir tęsti vietovės istorijos kūrymą.

Jaunimas  dalyvavo 10 dienų trukmės jaunimo kūrybiškumo užsiėmimuose. Juose galėjo geriau susipažinti   su mūsų vietovės istoriją, įvertinti dabartį ir žvelgti link ateities .

Buvo organizuoti  edukaciniai užsiėmimai pagal programas : tapyba ir muzika , šokis ir sportas , rankdarbiai ir dekoravimas , kulinarijos užsiėmimai ir pažintiniai susitikimai susiję su vietovės istorija.

Per užsiėmimus ,,Meną reikia jausti, o ne suprasti“ jaunimas turėjo galimybę prisiminti ir atlikti keles lenkų liaudies dainas. siekdama išsaugoti etninės kultūros ir paveldo tradicijas, meilė savo gimtajai kalbai ir pagarbą mūsų senolių palikimui.

,,Stebuklinga mamos suknelė“ buvo sukurta „Svajonių Muziejui“.  Mergaitės iš senų suknelių išdekoravo  stilingas, madingas sukneles, kurias vėliau pristatė kaimo bendruomenei. Tai buvo puiki proga sudėti visas savo kūribines idėjas į visumą.

Kulinarijos užsiėmimuose ,,Mano močiutės paslaptis“  turėjome puikią galimybę prisiminti tradicinius mūsų vietovėje gaminamus patiekalus,taip pat jaunimas buvo supažindintas su sveiko gyvenimo būdu ir sveika mityba.

Pabaigoje  organizavome susitikimą su Kalesninkų parapijos klebonu  Eliju Anatoliju Markausku, kuris prasidėjo nuo šventųjų mišių . Po šventųjų  mišių  klebonas pristatė mums  Kalesninkų parapijos bažnycios istoriją, po to  aplankėme  Kalesninkų bendruomenės namus.   . Prie arbatos puodelio turėjome itin turiningą pokalbį apie jaunimo problemas, jų laisvalaikio užimtumą ir gyvenimo prasmę.

Projekto dėka  jaunimas turiningai  praleido savo  laisvalaikį, kuris buvo be galo įdomus ir prasmingas. Tai buvo puiki proga susibendrauti, pasidalyti  patirtimi taip pat  ugdyti savo kūrybinius  įgudžius ir bendravimo kultūrą.

Projekto pristatymui buvo paruošta jaunimo  kūrybinių darbų paroda, kurią galėjo pasigrožėti visa Versekos kaimo bendruomenė.  Tai yra puikus  pavyzdys kaip galima naujoviškai spręsti  jaunimo iniciatyvumo stoką, pagerinti aktyvų dalyvavimą laisvalaikio užimtume . Be abėjo inciatyvus jaunimas prisideda ir prie visos bendruomenės plėtros .

Pasibaigus projektui buvo išleistas  kalendorius, kuriame atsispindėjo jaunimo darbai su jų svajonėmis, Versekos krašto vizijomis ir aktualijomis .

Jaunimo grupės „Jaunimas Versekos ateičiai“ pirmininkė

Mažena Latvis

2015.03.14

KINO VAKARAS

2014.11.17

 „Būkime Kartu“ 

Šių metų spalio 28-29 dienomis įvyko antra dalis projekto „Būkime Kartu“. Jaunimo grupė „Jaunimas Vesrekos Atėičiai“ aplankė Liškiavos Daugiafunkcį Centrą, kur turėjo  galimybę susipažinti su šiuo krašto istorija bei grožietis nuostabią jo gamtą. Taip pat susipažinome su šios mokyklos- centru darbo specifika, planais ir norais. Išvyka buvo kupina staigmenų ir įspūdžių.

Labai dėkojame visiems Liškiavos mokyklos- centro mokiniams, darbuotojams bei mokytojams už ypač šiltą priėmimą.

Grupės pirmininkė Mažena Latvis

 

2014.10.15

MUZIKOS VAKARAS 

1975 m. UNESCO paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine muzikos diena. Vienas iš šios šventės iniciatorių – kompozitorius Dmitrijus Šostakovičius.Šią dieną įvairiose šalyse rengiami geriausių šalies atlikėjų koncertai. Mes su savo jaunimo grupe „ Jaunimas Versekos atėičiai“ taip pat nusprendėme paminėti tą dieną.

Grupės pirmininkė Mažena Latvis

 

2014.09.27

„ Saulė virė, saulė virė, 

 mėnesėlis kepė.”

 

AEROBIKOS UŽSIĖMIMAS

Rugsėjo 26d., Versekos mokykloje – daugiafunkciame centre, buvo pirmas aerobikos užsiėmimas, kuriame dalyvavo jaunimo grupės „Jaunimas Versekos ateičiai“nariai. Aerobikos mokytoja Eva Savel labai greitai rado bendrą kalbą su jaunimu, todėl vyravo draugiška ir linksma atmosfera.  Užsiemimo metu, grojant populiariausioms dainoms jaunimas šokdamas sportavo.

Grupės pirmininkė Mažena Latvis

 

ŠEIMOS  ŠVENTĖ

Š.m. gegužės 19 d. Versekos mokykloje – daugiafunkciame centre įvyko renginys skirtas „Šeimos šventei“ bei jaunimo grupės „Jaunimas Versekos ateičiai“ veiklos  I etapo apibendrinimui. Šeima gali būti ne tik tradicinė: mama, tėtis ir vaikai, bet ir šeima, kurią tampa geras kolektyvas ir mieli draugai.  Būtent tokią šeimą susikūrė  Versekos mokykloje – daugiafunkciame centre, kuri susideda iš mokyklos bendruomenės, kaimo gyventojų bei jaunimo.

Šią dieną mūsų centre-mokykloje viešėjo Šalčininkų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Jekaterina Grinevič, kuri pasveikino jaunimą ir palinkėjo daug naujų ir turtingų įdėjų visai jaunimo grupėi. Šventėje taip pat dalyvavo mokinių tėvai bei mokyklos – centro bendruomenė.

Mokiniai bei jaunimo grupės nariai paruošė renginį „Mamos atostogos  Havajuose“. Be to visuomenei  buvo pristatytas jaunimo grupės projektas.

SPORTO ŠVENTĖ

Gegužės 2 dieną Versekos mokykloje – daugiafunkciame centre buvo suorganizuota sporto šventė. Renginyje dalyvavo jaunimo grupės “Jaunimas Versekos ateičiai” nariai.

Renginio tikslai:

  • Sveiko gyvenimo būdo formavimas jaunimo tarpe.
  • Aktyvaus gyvenimo būdo ir laisvalaikio organizavimas.
  • Gebėjimas varžytis sportuojant ir žaidžiant.
  • Įvairaus amžiaus jaunimo integravimas į visokias sporto rungtynes ir žaidimus.

Renginio metu įvyko sporto varžybos, kuriose aktyviai dalyvavo ir berniukai ir mergaitės. Kiekvienas norėjo pelnyti kuo daugiau taškų. Rungtys buvo tokios: bėgimas, šokinėjimas su šokdyne, šokimas į tolį, kamuolio metimai į krepšį.

Po visų varžybų organizatoriai pakvietė visus dalyvius prie bendro laužo kepti dešreles, o vertinimo komisija susirinko aptarti rezultatų.

Laimėtojai buvo apdovanoti diplomais, o visi kiti dalyviai gavo įvairių saldžių prizų.

„Meno valtimi“

Balandžio 11 d. Versekos daugiafunkciame  centre įvyko renginys pavadinimu „Meno valtimi“, kuriame buvo pristatytos Versekos kaimo tradicijos, papročiai, kultūrinis paveldas ir kitos svarbios kultūros vertybės. Tai atsispindėjo įvairiose meno rūšyse: poezijoje, muzikoje, rankų darbeliuose ir parodytuose senoviniuose amatuose.

Šiais metais centre-mokykloje pradėjo veikti interaktyvioji erdvė, pasižyminti  pramoginėmis ir edukacinėmis galimybėmis, kuriomis naudojasi visa kaimo bendruomenė. Tokia erdvė yra labai naudinga ir  reikalinga, nes padeda puoselėti kultūrą, švietimo idėjas jaunimo, studentų, mokinių ir visų kitų susidomėjusių žmonių tarpe. Tai, kad kaimas ir jo tradicijos gali tapti kultūros paveldu, per kelias kartas perimtu etniniu, istoriniu, estetiniu ar moksliniu požiūriu įsitikino ne vienas.

Mes norime atgaivinti jau užmirštas apeigas, tradicijas, amatus, šventinius renginius ir įvairias meno rūšis.

Šiam tikslui centre-mokykloje buvo įkurtas kaimo ir memorialinis muziejus, o taip pat ir amatų dirbtuvės „Meno valtimi“.

Šiuo susitikimu apibendriname savo darbo rezultatus, kurių tikslas buvo parodyti kaip saugomas kultūros paveldas mūsų gyvenvietėje.

Renginio metu pasitikome garbingus svečius. Mūsų centre-mokykloje viešėjo Šalčininkų rajono meras Zdzislav Palevič, Švietimo ir sporto skyriaus vyresnysis specialistas Edmund Učkuronis, Tabariškių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius Tadeuš Žygiel, knygų autorė Halina Jančunska, Kalesninkų seniūnė Danuta Vilbik, Kalesninkų seniūnijos seniūnaičiai, mokyklos bendruomenė, jaunimo grupės „Jaunimas Versekos ateičiai“ nariai.

Norėdami parodyti, kad tradicijos, amatai, menas, papročiai yra nuolat puoselėjami, pakvietėme visus svečius apžiūrėti mūsų muziejus, paruoštus stendus, rankdarbių parodą.

Šventės pabaigoje visi svečiai galėjo paragauti įvairiausių, mūsų kraštui būdingų, kaimiškų patiekalų, iš kurių labiausiai išsiskyrė Versekos upėje sugautos žuvys.

 

  KŪRYBINIŲ ĮGŪDŽIŲ TOBULINIMAS

        Nuo š.m. kovo 14 dienos jaunimo grupėje vyko užsiėmimai, kurių metu jaunimas turėjo galimybę tobulinti savo įgūdžius ir gebėjimus.

Užsiėmimų tema tapo kūrybinių įgūdžių formavimas ir tobulinimas. Jaunimo grupė, kuri priklausė rankdarbių būreliui, aktyviai dalyvavo „Dekoravimo technika“ užsiėmimuose. Susitikimo metu visi išmoko dekoruoti knygas įvairioms progoms. Šis susitikimas buvo tik pirmas dekoravimo etapas. Kito susitikimo metu išmoko  išrinkti tekstus ir derinti spalvas.

Kita jaunimo grupė, priklausanti sporto būreliui, tobulino stalo teniso techniką. Šių treniruočių metu dalyviai ruošėsi artėjančioms parodomosioms varžyboms, kurios turėjo įvykti per Velykas.

Po visų užplanuotų darbų kiekvienoje atskiroje srityje, visas jaunimas sudalyvavo bendrame žaidime, kuris tapo puikia proga dar labiau susidraugauti tarpusavyje.

Pasibaigus visiems užsiėmimams kiekvienas dalyvis pasidalino savo įspūdžiais apie įvykusį renginį  ir išreiškė nuomonę, o taip pat surašė pageidavimus anoniminėse anketose.

 

  Užgavėnes 

metų kovo 3 dieną Versekos mokyklos – daugiafunkcio cetro aikštėje kaimo bendruomenė susirinko švęsti Užgavėnių, kurios vyko laikantis visų tradicijų ir papročių. Žmonės atėjo pasilinksminti prieš Didžiąją gavėnią, atsipalaiduoti, padainuoti, pašokti visi kartu ir bent šią dieną pamiršti visus rūpesčius. Atvykusius į šventę svečius pasitiko Versekos mokyklos  –  daugiafunkcio centro direktorė Mirena Garackevič. Taip pat turėjome garbės susitikti su Versekos kaimo seniūnaičiu G. Bovgiro.

Užgavėnės žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Todėl ir mūsų šventėje nepristigo joms  būdingų šokių, dainų, visokiausių žaidimų, ir aišku, persirengėlių. Pagrindiniai šventės veikėjai Lašininis ir Kanapinis, čigonai ir ožka linksmino susiburusius svečius.

Taip pat šią dieną buvo surengta  Kaziuko mugė, kurioje talentingi kaimo gyventojai galėjo pademonstruoti savo rankdarbius, o visi norintys galėjo ir jų įsigyti. Tikima, kad jei per Užgavėnes gerai ir sočiai valgysi, būsi sotus ir stiprus visus metus. Tad ir čia dalyviai turėjo progą paragauti tradicinių patiekalų. Jie buvo vaišinami blynais, spurgomis ir kitais patiekalais.

Šventę užbaigė Morės deginimas. Taip žmonės atsisveikino su žiema ir pasitiko pavasarį. Linksmas būrys šokdamas aplink degančią Morę  tarė žiemai „Iki pasimatymo kitais metais“.

 

JAUNIMO SUSIRINKIMAS

Vasario 20 d. Versekos mokykloje – daugiafunkciame centre buvo įkūrta neformalioji jaunimo grupė „Jaunimas Versekos ateičiai“. Pagrindiniu šios grupės tikslu buvo suburti jaunimą į vieną bendruomenę ir suteikti sąlygas plėsti savo įgūdžius ir pomėgius, sudaryti jaunimui kuo daugiau laisvalaikio pravedimo pasirinkimo galimybių. Taip pa svarbiu tikslu buvo  propaguoti tarp jaunimo tradicijas ir papročius, sveiką gyvenimo būdą remiantis prevencijos programomis.