Archyvai

2021 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Kov    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Facebook

Galerija

Projekto ataskaita

Nuo 2014 m. Vasario 14 d. Versekos mokykloje – daugiafunkciame centre buvo vykdomas  jaunimo projektas „Jaunimas Versekos ateičiai“, finansuojamas Šalčininkų rajono savivaldybės jaunimo programos lėšomis. Po renovacijos Versekos mokykla – centras glaudžiai bendradarbiauja su kaimo bendruomene ir Versekos krašto kaimo jaunimu.

Jaunimo užimtumo lygis buvo labai mažas, atsirado būtinybė kaimo  jaunimo organizacijos atidarymo, kuri suburtų visus į vieną bendruomenę pagal susidomėjimą, susijusį su vietovės kultūra ir tradicijomis, kadangi čia yra turtinga aplinka, geros patalpų sąlygos, labai turtingas ir be galo gražus gamtovaizdis.

Vykdant šį projektą pirmiausia buvo siekiama sudaryti jaunimui sąlygas ir laisvalaikio pravedimo pasirinkimo galimybes. Iš tos problemos išplaukė būtinybė sukurti palankią aplinką jaunimo įgūdžių plitimui, naujų interaktyvių erdvių atidarymui, kuriomis galėtų naudotis visa kaimo bendruomenė.

Vasario 20 d. Versekos mokykloje – daugiafunkciame centre buvo įkūrta neformalioji jaunimo grupė „Jaunimas Versekos ateičiai“. Pagrindiniu šios grupės tikslu buvo suburti jaunimą į vieną bendruomenę ir suteikti sąlygas plėsti savo įgūdžius ir pomėgius, sudaryti jaunimui kuo daugiau laisvalaikio pravedimo pasirinkimo galimybių. Taip pat svarbiu tikslu buvo  propaguoti tarp jaunimo tradicijas ir papročius, sveiką gyvenimo būdą remiantis prevencijos programomis.

Siekiant tikslų ir uždavinių įgyvendinimo buvo pravesti kultūriniai ir edukaciniai renginiai bei užsiėmimai, susitikimai su garbiais vietovės žmonėmis.

Renginyje Susitikimas su garbiais vietovės žmonėmis jaunimas ir kaimo bendruomenė susitiko su rankdarbių amatininke Liudmilą Jasovič,  Anos Kreštul gerbėja Zofija Venckevič, kuri labai aiškiai ir įdomiai papasakojo Anos Krepštul gyvenimo istorija bei pasidalino savo prisiminimais apie jai labai žinomą žmogų.

Per užsiėmimus Knygos mano gyvenime jaunimas išmoko dekoruoti knygas įvairioms progoms. Pažino, kad senas knygas taip pat galima panauduoti geriems ir gražiems tikslams.

Jaunimo grupė taip pat aktyviai dalyvauja savo kaimo gerovės labui. Užsiėmimuose Kaimo istorijos apiforminimas ir eksponavimas jaunimas surinko daug naudingos informacijos apie savo vietovę, mokyklos įkūrėją bei mokyklos istoriją. Šių užsiėmimų rezultatu buvo jaunimo pagaminti lankstinukai apie savo krašto įstoriją ir garbingus žmones bei vietas.

Bendradarbiaujant su mokyklos –centro bendruomene mokyklos – centro bazėje sukurtos naujos edukacinės erdvės: atidarytos rankdarbių dirbtuvės „Menų Valtimi“, Tautos atminimo kambarys ir Kaimo muziejus.

Be to jaunimas dalyvauja užsiėmimuose, kuriuos veda mokytojai naujai įkurtame Kaimo muziejuje.

Kaimo bendruomenėje panašaus būdo projektas startuoja pirmą kartą, tačiau projekto organizatoriai yra nusiteikę plėsti savo idėją ir veiklą bei jaunimo akiratį ir užimtumą, kad atneštų naudą visai Versekos krašto bendruomenei.

                                                                 Atstovaujantis vadovas:

Mirena Garackevič