2013 m. spalio mėn.
« Bir   Lap »

Monthly Archives: spalio 2013

Mano mažoji tėviškė

Gražų ir saulėtą spalio 10-osios rytą, Versekos mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai, kartu su mokytojas, išsiruošė į pažintinį žygį po apylinkes. Ankstų rytą, išklausę saugaus elgesio bei eismo instruktažą, žygiui pasiruošę mokiniai ėmė buriuostis mokyklos kieme. Diena buvo puiki, mokyklos kieme aidėjo juokas ir šurmulys. Vaikai stovėjo susirikiavę po du ir laukė, kada aplankys maršruto objektus.

Pirmoji maršrutos stotelė buvo pakelės kryžius. Mokytoja Jadvyga Matuiza papasakojo šio kryžiaus istoriją, mokiniai įdėmiai klausėsi pasakojimo. Antrasis aplankytas objektas buvo Eišiškių hidroelektrinė – mažoji hidroelektrinė, pirmoji ir vienintelė hidroelektrinė, Šalčininkų rajone. Mokiniai galėjo stebėti ir sužinoti, kaip ji veikia, susipažinti su hidroelektrinės įrenginiais. Ekskursijos dalyviai grožėjosi nepaprastu gamtovaizdžiu, dangus ir rudens spalvomis nutapyti medžiai atsispindėjo veidrodinės Versekos upės krantuose. Pasigrožėję gamtovaizdžiu, visi patraukė apžiūrėti kapinių koplytėlės. Koplytėlė yra kaimo bendruomenės susibūrimo vieta, kiekvieną pavasarį bei Vėlynių laikotarpiu, gyventojai ateina prie koplytėlės pasimesti, tai jau yra tapę tradicija.

Pabuvę prie koplytėlės, visi patraukė Danos Šablinskaitės sodybos link. Sodybos kieme vyko edukaciniai užsiėmimai. Mokiniai ir mokytojai mynė minkles bei mįsles, žaidė įvairius žaidimus. Kiek pailsėję, mokiniai piešė ekskursijos metu aplankytus objektus, atsakinėjo į pateiktus klausimus. Mokinių akys spindėjo. Grįždami į mokyklą mokiniai rinko miško gėrybes, šakeles, giles bei kankoraižius, kurias galės panaudoti kuriant įvairius darbelius.

Ši diena visiems paliko neišdildomus įspūdžius, visi grįžo į mokyklą kupini optimizmo ir geros nuotaikos.