2013 m. lapkričio mėn.
« Spa   Sau »

Monthly Archives: lapkričio 2013

Pažinkime mūsų gimtinę iš arti

Integracinė geografinė-istorinė išvyka „Pažinkime mūsų gimtinę iš arti

Lapkričio 21 dieną, Versekos mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai, kartu su klasių auklėtojais, išvyko maršrutu: Verseka – Šalčininkai – Turgeliai – Medininkai.  Ekskursijos dalyviai aplankė Rytų Lietuvos pasienį. Įspūdžių buvo labai daug, kadangi mokiniai pirmą kartą lankėsi šiose apylinkėse. Kelionės maršrutas buvo kruopščiai suplanuotas.

Pirmiausia aplankėme Medininkų aukštumą ir Juozapinės kalną, ant kurio yra karaliaus Mindaugo akmuo ir jo medinė skulptūra.

Kita ekskursijos stotelė buvo Medininkų pilis, (pastatyta XIV a.) kuriuoje yra įsikūręs muziejus. Gidas įdomiai papasakojo apie pirmąsias Lietuvos pilis bei tų laikų istorinius įvykius.

Vėliau aplankėme pasieniečių mokyklą ir administracinio korpuso mansardiniame aukšte įkurtą muziejų. Šiuo metu muziejus yra sukaupęs virš 2000 įvairių eksponatų. Mokyklos pavaduotoja mielai mus sutiko ir išsamiai viską papasakojo.

Vėliau nuvažiavome prie pasienio, susipažinome su pasieniečių darbu ir jų pareigomis. Aplankėme 1991 metų liepos 31 dienos tragedijos vietą ir uždegėme žvakutes. Išvyka buvo labai turininga. Už ją mes esame dėkingi mūsų rėmėjui Kšištofui Jurevičiui, kuris padengė transporto išlaidas.

Įšvykos organizatorė

Versekos mokyklos-daugiafunkcio centro mokytoja

Kazimira Černiavskaja

Tolerancijos diena

Lapkričio penkioliktą dieną, mūsų mokykloje, vyko Tolerancijos dienos minėjimas. Mokiniai, visą savaitę, dailės ir technologijų pamokų metu, piešė ir klijavo tolerancijos gėles, ruošėsi minėjimui.

Renginio dieną, vyko integruota lietuvių ir lenkų kalbos pamoka. Pamokos metu, mokiniai rašė pamąstymus apie tai: „Kas yra tolerancija?“ „Kodėl reikia priimti žmones tokius, kokie jie yra?“ „Kodėl tai yra svarbu?“ Savo pamąstymus mokiniai klijavo ant plakato, kurį dekoravo savo kurtomis gėlėmis. Plakatas papuošė mokyklos koridorių. Mokyklos bendruomenės nariai ir svečiai, turės galimybę, visą savaitę grožėtis mokinių sukurtu darbu.

Pailsėjus, vyko filmo „Drugelių cirkas“ peržiūra. Tiek mokiniai, tiek mokytojai – visi žiūrėjo filmą labai susidomėję. Filmas privertė susimąstyti kiekvieną. Po peržiūros, vyko filmo aptarimas bei diskusija.

Diena buvo produktyvi. Kiekvienas susimąstė, kad reikia išmokti priimti žmones tokius, kokie jie yra. Jei renginio pradžioje ne kiekvienas suvokė, kam reikalinga tolerancija, šį klausimą uždavus renginio pabaigoje, mokiniai entuziastingai atsakinėjo ir choru sakė, kad tolerancija turi didžiulę reikšmę. Viliamės, kad kiekvienas iš mūsų tapo tolerantiškesnis.