2013 m. kovo mėn.
    Geg »

Monthly Archives: kovo 2013

Kovo 8-oji

Kovo 8 d. mūsų mokykloje šventėme tarptautinę moters dieną, šiai progai buvo suorganizuotas įspūdingas koncertas, o mokiniai įteikė mokytojoms rankų darbo gėles.

Laisvalaikis Versekos mokykloje-daugiafunkciame centre

„Laisvalaikis yra žmogaus veiklumo, energijos išsaugojimo galimybė ir darbas, ir poilsis,

ir pramogos, ir kaip tradicinė visuomenės iš kartos į kartą perduodama humanistinė žmonių

gyvenimo būdo filosofinė schema, įgalinanti spręsti laikmečio problemas“ (Vitkienė, 2002, p.

24).

Versekos mokykloje-daugiafunkciame centre ypač atkreipiama dėmesį į vaikų ir jaunimo užimtumą. Tam tikslui   kovo  5 d. buvo parengtas popamokinis užsiėmimas „Sportakiada gryname ore“. Mokiniai slidinėjo rogėmis, mėtėsi sniego gniūžtėmis, statė sniego pilis.Visiems buvo smagu ir linksma.

Užgavėnės Šalčininkų r. Versekos mokykloje- daugiafunkciame centre

2013 m. vasario 12 dieną Šalčininkų r. Versekos mokyklos- daugiafunkcio centro kieme vyko tradicinė Užgavėnių šventė. Tą dieną susirinko mokyklos mokytojai, mokiniai bei jų tėvai ir aplinkinių vietovių gyventojai. Ne tik mokyklos teritorijoje, bet ir toli už jos ribų aidėjo skambus juokas, dainos, muzika, linksmybės. Mokyklos aikštelėje darbuotojai surengė didelį laužą, ant kurio vėliau sudeginta Morė. Šventę lydėjo įvairūs linksmi žaidimai, dainos, šokiai, konkursai. Visi susirinkusieji ragavo užgavėnių patiekalų (blynų, ant laužo keptų dešrelių bei išvirtos užgavėnių sriubos). Maži ir suaugę turėjo galimybės pasivažinėti arkliais pakinkytomis rogėmis, kurias parūpino mokiniai ir kaimo gyventojai. Visiems buvo linksma ir smagu.

Atviri integruoti lenkų- lietuvių kalbų užsiėmimai „Abėcėlė“

2013 m. vasario 28 dieną Šalčininkų r. Versekos mokykloje- daugiafunkciame centre vyko atviri integruoti lenkų- lietuvių kalbų užsiėmimai „Abėcėlė“ priešmokyklinio ugdymo grupėje ir 1-4 klasėse. Užsiėmimų tikslas- žaidžiant įvairius žaidimus, atliekant užduotis, kartoti ir mokytis abėcėlės, taisyklingai tarti ir rašyti raides, ugdyti draugiškumą, tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, dėmesingumą, kūrybiškumą, sudaryti sąlygas vaikų saviraiškai, ugdyti pasitikėjimą savimi ir pasididžiavimą, visapusišką estetinį supratimą.

Pasikartoję visas raideles (jas galėjo matyti rodomoje pateiktyje) vaikai spėliojo raidelių mįsles, klijavo abėcėlę ant sienos. Rimtas raidelių spėliojimo darbelis susipindavo su linksmais ir judriais šokiais, žaidimais („Žodžių domino“, „Žuvytės ir žvejys“, „Žodžių medžioklė“, „Rask piešiniui pavadinimą“, „Padaryk raidelę iš buitinių atliekų“) ir dainelėmis.

Į užsiėmimus pakviesti tėveliai irgi galėjo išreikšti save, parodyti savo kūrybiškumą padedant vaikams gaminti raideles iš buitinių atliekų. Vėliau surengta kūrybinių darbelių paroda stebino visus savo išmaningumu ir estetiškumu.

Po linksmo laiko praleidimo mokantis, vaikai buvo apdovanoti saldžiomis staigmenėlėmis ir diplomais.

Močiūtės ir senelio diena

Sausio 24 d. Šalčininkų r. Versekos mokykloje- daugiafunkciame centre įvyko Senelių šventė ,,Z babcią weselej“. Šventėje dalyvavo ne tik mokinių, bet ir kaimo bendruomenės seneliai. Tai buvo gražus renginys. Gausiai susirinkusius senelius pasveikino mokyklos direktorė. Nuoširdžiai skambėjo vaikų sveikinimai, eilėraštukai ir nuotaikingos dainelės. Vėliau vaikai dovanojo seneliams gražias rankų darbo gėlytes ir  atvirukus. Paskui visi žaidė įvairius  žaidimus. Seneliai galėjo grožėtis savo portretais, sukurtais anūkų. Buvo labai linksma ir smagu.

Senelių šventė tęsėsi prie vaišių stalo.

Senelių šventė – nepaprasta diena ne tik seneliams, bet ir vaikams.